سه‌شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۶ Tuesday, 26 September 2023 |

تندرست نیوز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان منصوب شد

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت در حکمی، دکتر رشید حیدری مقدم را به عنوان سرپرست دانشگاه #علوم_پزشکی_همدان منصوب کرد

تعریف و تجمجید وزیر بهداشت از سازمان غذا و دارو

نمکی، وزیر_بهداشت با عقب نشینی از سخنان پیشین خویش در انتقاد از مافیای سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو در اوج امضاهای طلایی هم از بسیاری جاهای دیگر در کشور پاکیزه‌تر بود، اما طبع من با هرگونه عدم شفافیت ناسازگار است و می‌خواهم همه بخش‌های تحت مدیریت من مثل آینه شفاف باشد.

وزیربهداشت: به رغم تمام فشارها، چیزی به نام کمبود داروهای اساسی نداریم

وزیر بهداشت درراهپیمایی روز قدرس، با اشاره به تلاس آمریکا و هم‌پیمانانش برای فشار به ایران از طریق تحریم‌ها، گفت: خوشبختانه تا این لحظه کمبود جدی نداریم و با برنامه‌ریزی‌ های انجام شده تا پایان سال چیزی به نام کمبود داروهای اساسی و کسری تجهیزات پزشکی نخواهیم داشت.

حقوق پزشکان 40 برابر شده است؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: نایب رئیس مجلس در پاسخ به اظهارات نماینده نیشابور در خصوص افزایش ۴۰ برابری حقوق پزشکان گفت: پزشکان مانند سایر کارکنان دولت حقوق می‌گیرند.

آغاز اجرای "پرونده الکترونیک سلامت" برای پزشکان عمومی کشور از تیرماه

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بر اساس برنامه‌های وزارت بهداشت، از اول تیر ماه "پرونده الکترونیک سلامت" در سطح یک خدمات و برای پزشکان عمومی سراسر کشور اجرایی می‌شود.

وزیر بهداشت: جلوی رانت در سازمان غذا و دارو گرفته شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هنوز در سازمان غذا و دارو امضای طلایی داریم، گفت: برخی می‌توانند از رانت استفاده کرده و کار خود را جلو انداخته و کار دیگران را عقب بیندازند.

وضعیت تعرفه‌های طب سنتی در سال جدید

مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت ضمن اشاره به چگونگی افزایش تعرفه‌های طب سنتی در سال جاری، در عین حال از برنامه‌هایی برای افزایش سلامتکده‌های طب سنتی در کشور خبر داد.

وزیر بهداشت:پرونده الکترونیک سلامت، اولین زیرساخت برای ورود به پزشکی خانواده و نظام ارجاع است

وزیر بهداشت گفت: از زمانی که به وزارت بهداشت آمدم، چندین نشست کارشناسی در مورد اجرای پرونده الکترونیک سلامت برگزار کردیم و در زمان تصدی وزارت و پیش از آن، بارها برای مشاهده سامانه های سیب، ناب، پارسا و سینا به استانهای مختلف سفر کرده ام اما پرونده الکترونیک سلامت، اولین زیرساخت برای ورود به پزشکی خانواده و نظام ارجاع است.

این میوه ی تابستانی مرطوب کننده پوست

هندوانه میوه ای تابستانی است که حجم زیادی از آن آب است اما این آبی عادی معمولی نیست و سرشار از ویتامین A, C است. پس استفاده از ماسک های هندوانه برای از بین بردن چروک، شفاف سازی و رطوبت پوست بسیار مفید است. در این مقاله به خواص هندوانه برای پوست اشاره خواهیم کرد.

نظام پزشکی خواستار افزایش تعرفه‌‌های پزشکی شد

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه‌ها شد.
ادامه ...