سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲ Tuesday, 06 June 2023 |
روانشناسی  |  روانشناسی

اگر این نشانه ها را دارید افسردگی گرفته اید

یک روانشناس، در پاسخ به این سوال که «نشانه های افسردگی را چگونه تشخیص دهیم؟»، تصریح کرد: همه ما گاهی بی حال و بی حوصله می شویم و از رفتن به محل کار و میهمانی پرهیز می کنیم، اما این افسردگی نیست، بلکه افسردگی باعث مختل شدن عملکرد افراد می شود و فعالیت های روزمره آنان را تحت تاثیر قرار می دهد.
علل بروز خشم

راه های رسیدن به آرامش

کارشناس مسائل دینی با تاکید بر لزوم تقویت عوامل ایجاد آرامش در خود گفت: «تحقیر شدن» عامل اصلی بروز خشم در مردم است.

مادرانی که عصبی نمی شوند، چه ویژگی هایی دارند؟

بچه ها به دلیل عدم خودکنترلی و مدیریت احساسات، گاه رفتارها و کارهایی می کنند که والدین را به مرز انفجار می رسانند، اما مادر اهل مطالعه ویژگی هایی دارد که در برابر فرزندش عصبی نمی شود و می تواند بر خود مسلط باشد.

اختلال یادگیری در کودکان چه نشانه هایی دارد؟

اختلالات یادگیری به مشکلات پردازشی در حوزه مغز و اعصاب گفته می شود که اختلال در مهارت هایی مانند خواندن، نوشتن و ریاضی را به همراه دارد.

چطور والدین «مقتدری» باشیم؟

یک روانشناس گفت: یکی از ویژگی‌های والدین موفق این بوده است که پدر و مادری جدی، با محبت، منطقی و در عین حال مقتدر بوده‌اند. اقتدار بسیار مهم است و به معنای قلدری و داد و فریاد کردن نیست بلکه صاحب استراتژی بودن و روشمند بودن است.

نشانه های بارز اما نادیده گرفته شده اختلال دوقطبی

اختلال دوقطبی یک بیماری ذهنی است که در آن افراد مدام روحیه شان تغییر می کند. علائم و نشانه های این اختلال را بشناسید تا در خود یا دیگران سریعتر تشخیص دهید.

اگر این 5 نشانه را دارید، دچار سرماخوردگی روانی شده اید

یک مشاور خانواده گفت: وقتی افراد نمی‌دانند که چرا حالشان خوب نیست به سرماخوردگی روانی دچار شده‌اند.

3 اختلال روانی که با شیوع کرونا افزایش یافته

روانپزشک و استادیار دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: براساس آخرین پژوهش های انجام شده و آمار سازمان جهانی بهداشت آمار اختلالات روانی با شیوع کرونا افزایش یافته است.

چگونه خواب‌های شفاف و شیرین ببینیم؟

روان شناسان معتقدند که با انجام سه تکنیک به طور جداگانه یا ترکیبی می توان دیدن رویای شفاف که نوعی خواب دیدن خود آگاه است را تجربه کرده یا دیدن آن را افزایش داد.

نوسوفوبیا چیست؟

یک روانشناس گفت: این روزها با شیوع ویروس کرونا و درگیر شدن تعداد زیادی از مرم جهان با این ویروس تقریباً افراد به دو دسته تقسیم شده‌اند، عده‌ای که مبتلا به ویروس هستند و عده‌ای که به شدت از ابتلا به آن می‌ترسند.
صفحه  از ۱۳۶

تندرست نیوز