سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵ Tuesday, 06 June 2023 |
محیط زیست  |  محیط زیست

همه چیز در مورد سرخک

سرخک یک عفونت دوران کودکی است که در اثر نوعی ویروس ایجاد می‌شود. این بیماری که زمانی بسیار رایج بود، الآن تقریباً همیشه می تواند با واکسن پیشگیری شود.

یک‌سوم بیش از متوسط دنیا آب مصرف می‌کنیم

یک فعال محیط زیست گفت: یک‌سوم بیشتر از متوسط مصرف دنیا آب مصرف می‌کنیم.
هجوم حشرات معمولا به دلیل تغییرات آب و هوایی یک منطقه یا کل کشور ایجاد می‌شود

کوچک‌ترین ارتشی که می‌تواند دنیا را مختل‌ کند

حمله حشرات و دیگر جانداران به محل زندگی انسان‌ها، همیشه معضلی بوده که فعالیت روزمره مردم را مختل می‌کند. عمده‌ترین دلایل این دست هجوم‌ها، تغییرات گسترده آب و هواست.

ورود موج جدید ملخ‌ها به سه استان کشور

رئیس سازمان حفظ نباتات جهادکشاورزی: ۵ ماه گذشته در ۵۷۰ هزار هکتار اراضی و مراتع کشور مبارزه با آفت ملخ صحرایی صورت گرفته و برای این مبارزه تاکنون ۲۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

تاثیر گرمای هوا بر خلق‌و‌خوی انسان

واکنش منفی نسبت به گرمای هوا در میان آدم‌ها بسیار شایع است، بنابراین اگر امسال تابستان، خودتان را تندخو و عصبی دیدید، تعجب نکنید، خیال‌تان راحت؛ این فقط شما نیستید که تابستان‌ها پرخاشگر می‌شوید، فقط خونسردی خود را حفظ کنید!

هر دقیقه یک کامیون زباله به اقیانوس‌ها می‌ریزد

پرندگان دریایی مرده، نهنگ‌هایی که همراه با حجمی از پلاستیک به ساحل می‌زنند، قلاب‌های ماهیگیری رها شده در آب‌ها، کیسه‌های پلاستیکی و دیگر زباله‌های تجمع یافته در اقیانوس‌ها و میکروپلاستیک‌هایی که بی آن که دیده شوند، حیات دریایی را به نابودی می‌کشانند، بخشی از بحرانی است که اقیانوس‌های کره زمین با آن‌ها مواجه‌اند.

تهران، رکورددار حیوان‌گزیدگی در کشور/ حمله سگ‌، عامل موارد هاری انسانی در 97

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به سیل اخیر در کشور، موارد حیوان گزیدگی در سال جاری را رو به رشد پیش‌بینی کرد.

کوه زباله در دل جنگل

بحران طلای کثیف در شهرهای مرکزی مازندران، یکی از عواملی که حفاظت محیط زیست را به هم می‌زند و باعث آلودگی و آسیب آن می‌شود.

آلودگی هوا ارتباط مستقیم با تصلب شرایین دارد

بررسی‌های جدید محققان دانشگاه بوفالو در نیویورک، نشان می‌دهد که قرار گرفتن طولانی‌مدت در آلودگی هوا و گاز ازن، افراد را در خطر بیماری تصلب شرایین قرار می‌دهد و سلامت سرخرگ‌ها را به خطر می‌اندازد.

فرماندار بندرعباس: یک کیلو ملخ تحویل دهید، ٨ هزارتومان بگیرید!

فرماندار بندرعباس گفت:روستاییان یک کیلو ملخ تحویل دهند، ٨ هزارتومان بگیرند!
صفحه  از ۶۹

تندرست نیوز