سه‌شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰ Tuesday, 26 September 2023 |
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: ۹۷۰۵
تندرست نیوز؛نماینده مردم شهرستان های پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون پزشکی دانش آموزان شین آبادی فردا (سه شنبه) برگزار و در مورد اعزام آنان به خارج از کشور جهت ادامه درمان، تصمیم گیری می شود.
رسول خضری  افزود: این کمیسیون با حضور پزشکان متخصص، دانش آموزان و والدین آنان و به ریاست دکتر جواد فاطمی برگزار خواهد شد. 
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این جلسه قرار بود در اواخر فروردین ماه سال جاری برگزار شود ولی به دلیل حضور 2 نفر از متخصصان عضو این کمیسیون در خارج از کشور و برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی دانش آموزان به اواخر خرداد ماه موکول شد. 
چندی پیش برخی از رسانه های خارجی از اعزام این دانش آموزان به آمریکا جهت ادامه درمان خبر داده بودند که با موضع گیری های والدین و برخی از مسوولان مواجه شد. 
دکتر جواد فاطمی، رییس تیم پزشکی دانش آموزان شین آبادی پس از این فضاسازی رسانه ای تاکید کرده بود که هیچ کشوری برای اعزام و ادامه درمان این دانش آموزان تعیین نشده است و در مورد ادامه درمان آنان در کمیسیون پزشکی پیش رو تصمیم گیری خواهد شد. 
به گزارش ایرنا، در 15 آذر سال 1391 شمسی، دبستان دخترانه ای در روستای شین‌آباد پیرانشهر از توابع آذربایجان غربی آتش گرفت که در نتیجه آن 2 نفر از دانش آموزان در اثر شدت جراحت جان خود را از دست دادند و 14 نفر دیگر هم دچار سوختگی شدید شدند. 
این دانش آموزان و والدین آنان با وجود تحمل صدمات روحی و جسمی همچنان با دلهایی پر از امید و آرزو به روزهای آینده و تصمیم گیری کمسیسیون پزشکی می نگرند. 
نام:
ایمیل:
* نظر: