سه‌شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵ Tuesday, 26 September 2023 |
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۵ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
کد خبر: ۶۱۱۰۷
تندرست نیوز؛معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تغییر وضعیت چهار شهرستان استان فارس ظرف مدتی کمتر از یک هفته، تغییر وضعیت شهرستان شیراز به قرمز کرونایی را محتمل دانست و بر لزوم رعایت کامل شیوه‌نامه‌ها و استفاده از ماسک و تزریق واکسن، تاکید کرد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا؛ عباس رضاییان‌زاده با بیان اینکه سویه امیکرون با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است، گفت: ١٠ روز پیش شیراز آبی بود، اما کمتر از ٥ روز زرد و روز پس از آن نارنجی شد.

او همچنین با بیان اینکه هم اینک شهرستان‌های شیراز، کوار، زرقان و گراش نارنجی است، افزود: با این وضعیت انتظار داریم دیگر شهرستان‌های استان هم نارنجی و شیراز قرمز شوند.

این اپیدمیولوژیست با تاکید بر لزوم اعمال محدودیت‌ها، کاهش تجمعات، تعطیلی مراسم جشن و عزاداری‌ها، گفت: در خصوص مدارس پیشنهاد ما این است که مجازی دنبال شود. امتحانات دانشگاهها نیز مجازی پیگیری شود. البته دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در مقطع بالینی که باید خدماتی به مردم باید در بیمارستان‌ها ارائه کنند، باید با رعایت پروتکل‌های استاندارد در محل کار حضور پیدا کنند.

به گفته رضاییان‌زاده، دانشگاه علوم پزشکی شیراز دنبال شدن مدارس به صورت مجازی در شهرستان‌های نارنجی را به ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس پیشنهاد کرده است که به احتمال زیاد تصویب می‌شود.

او در خصوص واکسیناسیون گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال نیز گفت: وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه کرونا مجوز تزریق واکسن کرونا به کودکان رده سنی ٩ تا ١٢ سال را اعلام کرده اما آن رامشروط به موافقت والدین کودکان کرده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دلیل نگرانی خانواده‌ها در خصوص واکسیناسیون این گروه سنی اشاره و بیان کرد: دلیل این مهم این است که هنوز جایی به طور قطع اعلام نشده که اجبار در واکسیناسیون ٩ تا ١٢ ساله‌هاست و همین امر دلیل نگرانی ایجاد کرده است.

رضاییان‌زاده تصریح کرد: به عنوان یک متخصص اپیدمیولوژیست به خانواده‌ها توصیه می‌کنم که واکسن تزریق شود اما اجباری در کار نیست.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: